Санаторно-курортне лікування шлунку та процесу травлення в Трускавці

Причини захворювань ШКТ та процесу травлення

Лікування шлунку в Трускавці один із основних профілів курорту. Пов’язано це в першу чергу із особливостями місцевих мінеральних джерел та значним поширенням захворювань шлунково-кишкового тракту як в дорослих, так і в дітей. Сучасний спосіб життя, стреси, погіршення якості продуктів, неправильне харчування та зловживання алкоголем спричиняють роботи ШКТ (шлунково-кишкового тракту), виникнення проблем із травленням та переростання їх в хронічну форму.

Лікування травлення – це довготривалий процес, який потребує професійного підходу фахівців та зусиль з боку самого пацієнта. Щоб досягти хороших результатів, особа, що лікується повинна:

 • дотримуватися певної дієти,
 • слідкувати за регулярністю прийому їжі,
 • вести здоровий та врівноважений спосіб життя,
 • дотримуватися порад свого лікаря.

Навіть найкращі методики лікування ШКТ втратять свою цінність, якщо пацієнт не буде сам слідкувати за своїм здоров’ям. Та краще будь-яку хворобу не лікувати, а випереджати. Для цього можна проводити регулярну профілактику в санаторіях курорту Трускавець та вести здоровий спосіб життя. Проте, навіть якщо захворювання шлунку у вас в хронічному стані чи стадії ремісії, курортне лікування – це один із найдієвіших методів, що дає довготривалий ефект.

Показання до лікування хвороб ШКТ у Трускавці

Коли ж саме рекомендують лікування ШКТ в санаторії? Першочергово санаторно-курортне лікування призначають при патологіях, хронічних хворобах та порушеннях роботи ШКТ. Лікування в санаторії немає протипоказань за віком, тому може призначатися як дітям, так і дорослим, чи людям похилого віку. Ефективність лікування не залежить від пори року, тому путівку можна оформляти в будь-який час. А от термін лікування чи профілактики треба узгодити зі своїм педіатром. Оптимальним терміном лікування вважається 21 день, тобто 3 тижні. Саме за цей час можна пройти потрібну кількість процедур без зайвого навантаження на організм.

Показаннями для санаторного лікування ШКТ в Трускавці рахуються наступні форми захворювання ШКТ:

 • гастрити, панкреатити, езофагіти, дуоденіти в хронічній формі,
 • гепатити та відновлення після лікування інфекційного гепатиту,
 • коліти та ентероколіти в хронічній формі (виключенням виступає стеноз, туберкульозні, виразкові, бактеріальні та паразитарні форми),
 • виразка шлунка, виразка дванадцятипалої кишки (без гострого протікання хвороби),
 • холецистити і ангіоколіти,
 • жовчнокам’яна хвороба на початкових стадіях та післяопераційні стани,
 • дискінезія жовчовивідних шляхів, жовчного міхура та кишечника.

Протипоказаннями для санаторного лікування можуть виступати лише:

 • гостра форма перебігу хвороби,
 • необхідність хірургічного втручання,
 • алергічні реакції на певні види процедур чи особливий стан пацієнта.

Потрібно також зазначити, що в будь-якому випадку, варто проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем, аби вибрати оптимальний час для лікування в санаторії. Адже, є захворювання, які підпадають під санаторно-курортне лікування лише в стадії ремісії, або без гострого перебігу. Наприклад, до лікування виразки шлунку варто віднестися серйозно, та визначити, чи не потрібне хірургічне втручання на даній стадії. А лікування гастриту в санаторії допускається лише в хронічній формі.

Методи лікування хвороб травлення в Трускавці

Санаторії по лікуванню ШКТ в Трускавці використовують як консервативні, так і новітні методики. Основним напрямком залишається бальнеологія – внутрішній прийом мінеральних вод (Нафтуся, Марія, Броніслава та ін.) та водні процедури. В Трускавці вам запропонують особливо широкий вибір ванн: перлинні, хвойні, мінеральні, вуглецеві та ін. Також використовуються промивання шлунку, масажні душі та ванни.

Незамінною при лікуванні ШКТ залишається дієтотерапія. Проте з розвитком медицини все частіше використовують в санаторному лікуванні й апаратні методики. В комплексі процедур може призначатися також масаж, киснева та аромотерапія, фітотерапія, лікувальна фізкультура, озокеритолікування та інші процедури.

Основною перевагою лікування ШКТ в санаторії є його довготривалий ефект, режимність та використання природних компонентів, які надзвичайно благотворно впливають на людський організм.