Лікування ендокринної системи в Трускавці

Порушення обміну речовин – причини, симптоми

Робота ендокринної системи напряму пов’язана з функціональністю щитовидної залози, гіпофізу, підшлункової та надниркової залоз. Їх неправильна робота може призвести до порушення обміну речовин, гормонального збою та розвитку певних хвороб ендокринної системи. Не варто ігнорувати порушення обміну речовин, лікування краще розпочати одразу ж, як тільки виявили проблему. Адже такі на перший погляд несерйозні порушення можуть призвести до розвитку цукрового діабету, ожиріння і навіть інфаркту міокарда.

Поширеними симптомами при порушенні обміну речовин виступають:

 • різке підвищення/зниження маси тіла,
 • хронічна втома та сонливість,
 • постійне відчуття голоду, спраги,
 • необгрунтовані розлади шлунку.

Причинами порушення обміну речовин у великій кількості випадків стає неправильне та нерегулярне харчування. Вживання надто жирної їжі лише поглиблює проблему. Дієта та збалансований раціон – це перше, що потрібно зробити, аби відновити функціональність ендокринної системи. Фахівці визнають, що найефективнішим залишається санаторно-курортне лікування ендокринних захворювань. 

Лікування ендокринної системи в Трускавці

На території України Трускавець посідає одне з перших місць між курортами, де створено найсприятливіші умови для лікування ендокринних захворювань. Значну роль в цьому відіграє славнозвісна вода Нафтуся, що є незамінним чинником при лікуванні порушення обміну речовин в організмі людини. Доповнюється її дія цілющим гірським повітрям та ландшафтом, що ніби створений для помірних фізичних навантажень.

Санаторії курорту Трускавець можуть запропонувати відпочивальникам цілий ряд процедур, що націлені на відновлення роботи ендокринної системи та врегулювання обміну речовин. До них віднесемо:

 • внутрішній прийом мінеральних вод,
 • дієтотерапію,
 • фітотерапію,
 • аромотерапію,
 • ванні та душові процедури (в т.ч. гальванованни),
 • масажі різного типу (в т.ч. підводний массаж),
 • фізіотерапію,
 • лікувальну фізкультуру,
 • вакуумтерапію,
 • гідроколонотерапію,
 • озонотерапію та ін.

Доповнюється лікування дотриманням харчового режиму, регулярними прогулянками на свіжому повітрі (теренкури) та заспокійливими процедурами, що знімають стрес. Саме в режимі спокою та розміреності досягається найкращих результатів лікування. Збалансований раціон з дотриманням певної дієти – фундамент та невід’ємна частина лікування захворювань, що пов’язані з обміном речовин.

Лікування цукрового діабету в санаторіях Трускавця

Як наслідок порушень роботи ендокринної системи, може розвинутися цукровий діабет. Санаторне лікування в цьому випадку призначається діабетикам першого та другого типів легкої чи середньої важкості без ускладнень. Рекомендується воно і в профілактичних цілях. В цих випадках можна досягти високих результатів лікування. В 90% відвідувачів курорту, що пройшли курс лікування, спостерігається зниження цукру в крові та покращення обмінних процесів. Тому велика кількість осіб, що страждають порушеннями обміну речовин, обирають лікування діабету на курорті Трускавець.

Комплексне курортне лікування покращує циркуляцію крові, дихання тканин, імунітет та функції нервової, серцево-судинної та ендокринної систем. Запальні процеси проходять швидше, з організму виводяться шлаки і токсини. Все це сприяє стабілізації обмінних процесів та довготривалому ефекту після лікування.

Лікування ожиріння в Трускавці

Ожирінням страждає все більша кількість людей на планеті, не виключенням стали і діти. Лікування ожиріння в санаторії не обмежується віком та статтю, тому його можна проходити цілою сім’єю навіть в профілактичних цілях. До ожиріння найчастіше призводить неправильне харчування, тому дотримання дієти на курорті – першочергова вимога. Підсилюється його дія вживанням мінеральних вод Трускавця та помірними фізичними навантаженнями. 

В комплекс процедур також входять ванни, масаж ручний та підводний, гідроколонотерапія (очищення кишківника), гідроозонотерапія (покращує мікроциркуляцію, стимулює імунітет) та ін. В кожному індивідуальному випадку перелік процедур встановлюється персоналізовано. Лікування ожиріння невід’ємно пов’язане із лікування органів травлення та обміну речовин, тому виконується комплексно. Перевагою курортного лікування є очищення організму, підвищення імунітету, внормування обмінних процесів та довготривалий ефект від лікування.