Нові перспективи лікування

Малоінвазивна хірургія

Трускавецька міська лікарня розширила спектр надання хірургічної допомоги хворим. Закуплене обладнання фірм Karl STORZ, Olimpus, Dornier, Alpinion відповідає рівню європейських клінік. За сприянням провідних фахівців Львівської обласної клінічної лікарні  та професорсько-викладацького складу Львівського медичного університету виконуються малоінвазивні втручання. Так, з червня 2012 року з’явилась можливість стентувати та катеризувати сечоводи та нирки. Успішно проходять операції контактної літотрипсії (дроблення каменів в сечоводах, сечовому міхурі під відеоконтролем). Це значно зменшило термін перебування хворого в стаціонарі та виступило, як альтернатива екстракорпоральній літотрипсії каменів нижньої третини сечоводів.

Придбанням нового УЗД апарату для хірургічного корпусу дало можливість виконувати маніпуляції під УЗ-контролем, а саме пункції простати, яєчок, великих кист нирок, встановлення черезшкірних нефростом, пункційних цистостом. Після даних маніпуляцій пацієнт практично на другий день повертається до активної життєдіяльності.

Окрім того, в урологічному відділенні виконують трансуретральну резекцію аденоми простати та пухлин сечового міхура (ТУР). Таке лікування дає кращі результати ніж відкриті оперативні втручання і зменшує післяопераційний період.
Також в Трускавецькій міській лікарні виконуються гістероскопічні операції,  косметичну лазерну коагуляцію вен при варикозній хворобі нижніх кінцівок.

Слідуючим етапом буде впровадження лапароскопічних урологічних, хірургічних, гінекологічних та артроскопічних операцій. В найближчих планах – придбання рентген прозорого столу з дугою для перкутанної літотрипсії (дроблення) великих каменів нирок. В цьому випадку буде створено повністю замкнутий цикл лікування сечокам’яної хвороби в одному місці – радикальна короткочасна малоінвазивна урологія та подальша інтенсивна  реабілітація в умовах санаторіїв. Таким чином  технологічно курорт Трускавець готовий до прийому хворих в любому періоді сечокам’яної хвороби з усіма можливими ускладненнями.

Отже,  запровадження  на базі Трускавецької лікарні  малоінвазивної урології та хірургії мотивує до співпраці традиційну та курортну медицину, розширює покази до лікування профільних для курорту хворих і в результаті – збільшує потік хворих на курорт. Від цього виграють усі, і впершу чергу – люди, потребуючі ефективного лікування та оздоровлення.