Монографії Асоціації учених Трускавця

2003 – САНОГЕНЕТИЧНІ ЗАСАДИ РЕАБІЛІТАЦІЇ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ УРОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО КОНТИНГЕНТУ 2005 – БАЛЬНЕОКАРДІОАНГІОЛОГІЯ. ВПЛИВ БАЛЬНЕОТЕРАПІЇ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ НА СЕРЦЕВО СУДИННУ СИСТЕМУ ТА ФІЗИЧНУ ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ 2010 – АДАПТОГЕННА БАЛЬНЕОФІТОТЕРАПІЯ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ 2011 – БАЛЬНЕОГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЯ 2011 – Стреслімітуючий адаптогенний механізм біологічної та лікувальної активності води Нафтуся 2014 – ВЕГЕТОТРОПНІ ЕФЕКТИ БІОАКТИВНОЇ ВОДИ НАФТУСЯ […]

Нафтуся: історія, властивості, користь.

Історичні дані про Нафтусю Офіційною датою народження курорту Трускавець вважається 1827 рік, коли було відкрито водолікарню на 8 кабін для мінеральних купелей. Проте всесвітній славі курорт Трускавець завдячує не хлоридно-натрієвим водам, а, без сумніву, цілющій воді Нафтусі. Вперше згаданій у документах ще у 1469 році, а детальніше описаній у 1578 році королівським лікарем Войцехом Очком. […]

Про Нафтусю для спеціалістів

Журнали для спеціалістів можна переглянути онлайн та завантажити. Український бальнеологічний журнал том 1 №2 1998 Медична гідрологія та реабілітація Том 1 (2003) №1 №2 Том 2 (2004) №1 №2 №3 №4 Том 3 (2005) №1 №2 №3 №4 Том 4 (2006) №1 №2 №3 №4 Том 5 (2007) №1 №2 №3 №4 Том 6 (2008) […]

Цілющі джерела мінеральних вод Трускавця

Вода — основа всього живого на планеті; другий найголовніший на земній кулі елемент, після кисню, необхідний для функціонування організмів, невід’ємний атрибут життя. Організм людини складається на 86-50% з води (86% у новонародженого і 50% у старого). Усі процеси в нашому організмі відбуваються в водному середовищі. Без їжі людина може прожити декілька тижнів, а без води 2-3 дні.

Особливістю Трускавця — оригінальної бальнеологічної оздоровниці є сукупність багатьох гідромінеральних ресурсів. Жоден курорт світу не володіє таким різноманіттям мінеральних вод з різним ступенем мінералізації. Особливість корисних копалин, зосереджених на невеликій території (0.6 га курортного парку), сприяє утворенню унікальної мінеральної води “Нафтуся” та інших лікувальних джерел. Її запаси невичерпні, вони постійно поповнюються завдяки атмосферним опадам.

Коротка характеристика джерел

Води для внутрішнього вживання.

  • Мінеральна вода “Нафтуся” — гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва, складний природний комплекс мінеральних солей, автохтонних мікроорганізмів, мікроелементів та розчинених органічних сполук, мінералізація до 0.76 г/л. Успішно лікує урологічну патологію, захворювання печінки та жовчного міхура, впливає на імунну систему.
  • Найменування мінеральних вод джерел “Марія” і “Софія” тепер – більш як історична традиція. У зв’язку із зниженням дебіту ці джерела законсервовані. У теперішній час вказані води – результат автоматичного розбавлення високомінералізованої (21-48 г/л) хлорно-сульфатно-натрієвої води маломінералізованою (0.38-0.5 г/л) гідрокарбонатно-натрієвою до мінералізації 5 г/л — джерело №1 “Марія” та 10 г/л — джерело №2 “Софія”. Вони використовуються для лікування захворювань шлунку і кишечника разом з “Нафтусею” або без неї.
  • Джерело №4 “Барбара” — хлоридно-сульфатно-натрієво-магнієва вода, мінералізація 350-380 г/л, використовується для отримання солі “Барбара”, що успішно практикується у лікуванні гепато-біліарної системи і кишківника.

Води для зовнішнього використання.

  • Джерело №3 “Броніслава”, мінералізація 12-16 г/л, хлоридно-натрієва вода із значним вмістом сульфатних і кальцієвих іонів, призначається для полоскань та інгаляцій при хронічних захворюваннях горла.
  • “Юзя” — джерело №11. Вода, яка використовується для вмивання, оскільки містить речовини гліцеринового походження, сприятливо діє на стан шкіри, забезпечуючи їй доглянутий і здоровий вигляд.
  • Для мінеральних ванн використовуються джерела: №6 — “Едвард“, №7 — “Фердинанд“, №8 — “Еммануїл“, №9 — “Анна“, №10 — “Катерина“. Вони ефективні при шкірних захворюваннях, ревматичних запаленнях суглобів.