Теренкури Трускавця

Інтерактивна мапа теренкурів Трускавця

Щоб обрати теренкур відкрийте меню мапи, натиснувши на іконку open map sidebar - Теренкури Трускавця (в лівому куті зверху). За замовчуванням показано два маршрути – Теренкур №2 “Вілли Трускавця” та Теренкур №5 “Джерела здоров’я”.

Що таке Теренкур?

Багато туристів, які потрапили до Трускавця вперше, цікавляться питанням, що таке теренкур. Адже тут цей термін можна почути доволі часто. Теренкурами називають спеціально прокладені маршрути з підйомами та спусками й певної протяжності, які призначені для лікувальної ходи. Кожен теренкур продуманий та розвиває не лише фізичну витривалість, а й сприяє зняттю нервових напружень й досягненню душевного спокою. В основу теренкурів лягли два фактори – сприятливі кліматичні умови та розмірені фізичні навантаження. 

Зародилося поняття теренкур ще в середині 19 століття. В той час його тлумачення більше стосувалося самого методу лікування. Лікарі Хартвіг та Верберг сформували підґрунтя для появи нового санаторно-курортного методу лікування, що базувався на піших прогулянках в гористих зонах. А німецький лікар М.Ертель у 1885 році удосконалив цей метод, добавивши дозування протяжності маршрутів, кут нахилу стежок та темп ходьби. Цей метод курортного лікування швидко набув популярності у всій Європі й на початку 20 століття вже успішно застосовувався на курортах Німеччини, Швейцарії й на Кавказі.

Сьогодні відносно самого методу курортного лікування теж часто вживається термін “теренкур”. Трускавець, як санаторно-курортний осередок Західної України, втілює самі різноманітні методики оздоровлення та постійно розширює можливості лікування.

Необхідні фактори для лікування

В Україні найбільше теренкурів прокладено на курорті Трускавець. Теренкури в цій місцевості розташовані на висоті 350-400 м над рівнем моря поряд з джерелами мінеральних вод. Ці фактори відіграють ключову роль.

Теренкур, як метод лікування, вимагає комбінування певних чинників. Екологічна чистота місцевості стоїть на першому місці у цьому списку. Зона Карпат – відзначається високим показником екологічності. Повітря має велике значення для відновлення та очищення організму. Гірське повітря насичує клітини киснем, сприяє загартуванню та покращує самопочуття. 

Найкращими умовами для прокладання теренкурів виступають: 

 • насичене озоном та киснем повітря, 
 • гірський ландшафт,
 • наявність поряд води.

Гірський ландшафт надає прогулянкам більше фізичного навантаження, сходження під гору розвивають м’язи, а спуски дають необхідне розслаблення. Вздовж маршрутів переважно роблять місця для відпочинку. Вода теж відіграє немаловажну роль. Джерела дають можливість втамувати спрагу, відновити водний баланс організму. Наявність річок, струмків чи моря поряд сприяє підтриманню певної вологості повітря, що позитивно впливає на органи дихання.

У чому користь теренкурів?

Теренкур, як метод лікування, показаний при багатьох захворюваннях: неврозах, стресових станах, бронхітах, бронхіальній астмі, порушеннях роботи шлунку, ожирінні, гіпертонії, під час реабілітації після пневмонії та операційного втручання. Дія теренкурів позитивна і для здорових людей. В лікувальних цілях теренкури призначаються лікарем, який визначає необхідний темп ходьби, маршрут та його протяжність. При цьому до уваги беруться усі показники пацієнта – вік, стать, маса тіла, спосіб життя, хронічні захворювання, фізичний розвиток і т.д.

Медично доказано, що теренкури позитивно впливають:

 • на роботу серцево-судинної системи та органів дихання, 
 • сприяють розвитку витривалості, 
 • зміцнюють імунну систему, 
 • покращують обмін речовин та допомагають знизити зайву вагу,
 • знімають стрес, нервове та психоемоційне напруження.

Сприяє такий метод лікування і загальному зміцненню організму та загартованості. Виробляється стійкість до простудних захворювань. Теренкури показані людям будь-якого віку, вони практично не мають протипоказань. А для багатьох людей, як от осіб похилого віку та дітей, теренкури виступають оптимальним варіантом розмірених фізичних навантажень без будь-яких ризиків. 

Теренкури – цікаві прогулянки Трускавцем

Теренкури Трускавця розроблені таким чином, що гості курорту можуть відпочивати морально, насолоджуватися чудовою природою та дізнатися чимало цікавих фактів про історію курорту. Прогулянки Трускавцем не лише приємні, вони несуть велику користь відпочивальникам. Місто всіяне зеленими насадженнями, водними потоками та джерелами. Завжди можна відпочити на лавочці в тіні дерев, або погрітися під променями сонця. Повітря наповнене ароматами лісу. Велика кількість архітектурних пам’яток курорту збагатить вас духовно та дозволить дізнатися багато цікавого.

Особливістю курорту Трускавець є його дерев’яні вілли, що є частиною архітектурного здобутку Трускавця. Вони переносять спостерігачів у часи, коли курорт лише зароджувався. Також історичне значення несуть надкаптажні будівлі джерел Юзя, Фердинанд та Едвард, що виконані в закопанському стилі та збереглися до наших часів. Побачити їх можна в центральному Курортному парку, через який прокладено декілька маршрутів.

Місто Трускавець багате на релігійні будівлі та пам’ятники. Тут можна відвідати храми різних конфесій та ознайомитися з культурою й історією кожної церкви. Найпопулярнішими з них стали: польський костел, церква Покрови Пресвятої Богородиці, храми Святого Миколая та статуя Спасителя Христа. Ці місця також включені у маршрути теренкурів курорту.

Які теренкури є в Трускавці?

Теренкури Трускавця поєднують в собі всі необхідні чинники для отримання високої ефективності оздоровлення. Кожен маршрут продуманий так, аби сприяти не лише фізичному розвитку, але й духовному збагаченню. А ще в маршрути включені цікаві та розважальні місця, музеї, храми, статуї, парки, озеро, дельфінарій, ряд вілл, кафе, піцерія, майстерня шоколаду та просто місця із розкішними краєвидами.

Всього в Трускавці є десяток теренкурів, які можна використовувати в лікувальних цілях, для скандинавської ходьби з палицями та для оздоровчих прогулянок. 

 • Теренкур №1 – це подорож “релігійними стежками” міста, які ведуть від одного храму до іншого. 
 • Теренкур №2 проведе вас по самих цікавих віллах Трускавця. 
 • Теренкур №3 під назвою “Ледачий трикутник” включає багато відпочинкових зон та кафе-бар “Шухляда”. 
 • Теренкур №4 зібрав найцікавіші локації курорту та “присмачив” їх цікавинками від “Львівської майстерні шоколаду” та “П’яної вишні”.
 • Теренкур №5 – “Джерела Здоров’я” – його назва говорить сама за себе. Маршрут розпочинається з Майдану Незалежності та проводить гостей усіма основними джерелами курорту.
 • Теренкур №6 під назвою “Скандинавська Ходьба” призначений саме для цього виду лікувальної ходьби. Його маршрут найкраще підходить для фізичних навантажень. А спеціальні палички та поради професіоналів можна отримати у “Клубі скандинавської ходьби” в санаторії “Дніпро”.
 • Теренкур №7 простягається за межі міста, тому сподобається любителям природних краєвидів. Він доволі протяжний і в’ється гірськими та лісовими стежками. Відпочити можна біля озера Бориславського, а позасмагати випаде можливість на Козацькому хуторі.
 • Теренкур №8 неспроста назвали “Селфі Тур”, він справді містить безліч найкращих локацій для створення неперевершених фото та селфі. Всі цікавинки курорту зібрані в одному маршруті.
 • Теренкур №9 пропонуємо використовувати у вечірній час. Вогні міста зроблять мандрівку неперевершеною та навіть дещо романтичною. Його оцінять стріт-фотографи та ті, хто мандрує парами.
 • Теренкур №10 розрахований на сімейні пари з дітьми. він включає цікаві для маленьких туристів місця та відпочинкові зони – майстерні шоколаду та карамелі, дельфінарій, парк розваг, піцерію, кінотеатр, квест-кімнату та міні-зоопарк.

Якщо ви бажаєте пройти корисні, пізнавальні, красиві та цікаві маршрути, Трускавець стане для цієї мети найкращим місцем. Ласкаво запрошуємо вас у чарівне місто-курорт, який радо відкриває свої двері усім гостям.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*