Дозвілля в Трускавці

Атракції та квести

Атракції та квести

Незвичні, цікаві та креативні атракції для туристів. Квести, тематичні та театралізовані екскурсії.

Природні пам'ятки

Природні пам'ятки

Природні пам'ятки Трускавця: парки, дендропарки, ланшафтні парки, ставки та купальні озера.

Дельфінарій

Дельфінарій

Дельфінарій в Трускавці гарантує яскраві враження, масу позитивних емоцій і незабутній відпочинок!

Мистецтво та культура

Мистецтво та культура

Мистецтво та культура Трускавця: концертні зали, художні галереї, арт простори, виставкові та концертні зали.

Музеї

Музеї

Відвідувачі музеїв Трускавця зможуть ознайомитись з зібранням матеріалів і предметів з історії та культури міста.

Храми та церкви

Храми та церкви

Храми, церкви та інші монументальні об'єкти релігійного значення.

Архітектурні пам'ятки

Архітектурні пам'ятки

Архітектурні пам'ятки Трускавця

Активний відпочинок

Активний відпочинок

Активний відпочинок в Трускавці- це чудова нагода урізноманітнити свою відпустку яскравими враженнями від спортивного туризму з сім'єю та друзями.

Кінотеатри

Кінотеатри

Кращі світові кіношедеври та прем'єри в кінотеатрах Трускавця.

Нічні клуби

Нічні клуби

Сьогодні в Трускавці ніколи нудьгувати, завітавши в нічні клуби Трускавця Ви прикрасите свій відпочинок яскравими враженнями.

Розваги для дітей

Розваги для дітей

Розваги для дітей в Трускавці

Шопінг

Шопінг

Шопінг в Трускавці, інформація про супермаркети та торгові центри, розташування, відгуки.

Цікаве поруч

Цікаве поруч

Екскурсії, туристичні маршрути та описи цікавих місць поблизу Трускавця, які варто відвідати відпочиваючи на курорті.

Куди піти та чим зайнятись в Трускавці?

Українські Карпати неперевершені в будь-яку пору року. Тут є безліч місць для екотуризму, активного відпочинку та сучасних розваг на різні смаки. Курорт Трускавець вигідно розмістився майже в самому центрі цього західно-українського “туристичного острова”. І хоча відомий він в першу чергу як бальнеологічний курорт, тут є чим зайнятися й звичайним туристам. Сьогодні ми вирішили розповісти про особливості міста та цікаві місця Трускавця.

Якщо ви задаєтеся питаннями на кшталт: “Куди піти в Трускавці?”, або “Чим зайнятись в Трускавці?”, то ця стаття – саме для вас. Дозвілля в Трускавці може бути веселим, цікавим і корисним одночасно. Як же отримати незабутні враження, масу потрясних селфі та відпочити від душі у Трускавці? Читайте далі й Ви про все дізнаєтеся.

Які цікаві місця є в Трускавці?

Природні пам’ятки: парки, дендропарки, ставки

Місто Трускавець розмістилося в передгір’ї Карпат в мальовничій долині річки Воротище, що є притокою Солониці. І хоча природним багатством курорту виступають його мінеральні води, тут також є багато цікавинок для туристів. Курорт Трускавець багатий на природні пам’ятки: садово-паркові, ботанічні – столітні дерева, гідрологічні – джерела мінеральних вод і ставки. Про найцікавіші з них, ми коротко розповімо.

Парк “Адамівка”

Курортний Парк “Адамівка” – одне із найпопулярніших туристичних місць у Трускавці. Роком заснування вважається далекий 1895, а назву “Адамівка” парк отримав завдяки одному із активних ініціаторів його реконструкції – графу Адаму Сапезі. Уже кілька десятків років парк вважається пам’яткою садово-паркового мистецтва України. Він облаштований у старовинному англійському стилі й нараховує десятки видів дерев та не характерні для даної місцевості рослини. Багато з них висадив садівник парку Юзеф Яблонський, який вклав великий внесок у його створення. Вік деяких дерев сягнув уже за сотню років. Проте є й молоді деревця, – парк постійно оновлюється й доповнюється диковинками.

Парк “Підгір’я”

Ще однією дуже красивою зеленою територією на курорті є ландшафтний парк “Підгір’я”. Він належить санаторію “Карпати”, але відкритий безкоштовно для всіх гостей курорту. Це своєрідний національний музей під відкритим небом. Він налічує безліч статуй, фігур та скульптур етнічних мотивів різного значення. Християнські, язичницькі та міфологічні постаті запрошують поринути у далеке минуле.

Є в парку “Підгір’я” і ставок, і колоритне кафе “Гражда”, і навіть невеликий зоопарк. Особливо цікаво побачити далекосхідного леопарда та рись, а окрасою зоопарку слугують горді олені та пави. Мощені доріжки, лавки, альтанки, підстрижена трава – усе зроблено для комфорту відпочиваючих. У 2008 році парк отримав найвищу нагороду Національної премії “Україна квітуча 2008” – Велику золоту медаль в галузі ландшафтної архітектури та дизайну.

Ресторанний комплекс “Козацький Хутір”

Козацький Хутір” – це відпочинковий комплекс, що знаходиться неподалік курорту Трускавець, а саме – 1200 м на північ по трасі від автовокзалу. Територія облаштована так, аби відпочиваючі могли покупатися, позасмагати на штучному піщаному пляжі, смачно поїсти в ресторані та при потребі переночувати у літніх будиночках. Діти полюбляють тут найбільше купання та гойдалки.

Для шанувальників волейболу є поле для гри. Всього на території розміщено 8 альтанок для відпочинку. Літнє кафе на пляжі порадує освіжаючими напоями, десертами та перекусами. Є й жива музика. Для проживання можна забронювати номер у одному із двох будинків. Кожен з них вміщує по 4 номери.

Якщо ж ви приїхали відзначити урочисту подію, обов’язково скористайтеся послугами ресторану. Два зали вміщують майже сотню гостей та стільки ж іще може розміститися на веранді.

Музеї

Про історію Трускавця та його видатних митців найкраще дізнаватися в музеях міста. Тут представлені наочні експонати його розвитку й досягнень. Всього в місті представлено три музеї. Наймолодший з них “Єпархіальний музей” заснований у 1998 році й розповідає у виставковій формі про діяльність відомих діячів Греко-Католицької церкви в Україні – Патріарха Йосифа Сліпого, Митрополита Андрія Шептицького, Архієпископа Йосафата Кунцевича. Він сподобається цінителям сакрального мистецтва.

Музей Історії Трускавця

Muzey Istoriya Truskavtsya 279x186 - Трускавка ЛендМузей Історії Трускавця розташований в центральній частині міста. Його можна відвідати у будь-який день з 10.00 до 18.00 крім суботи за адресою: Майдан Січових Стрільців, 2. Він налічує 7 залів, 2 з яких виставкові. Засновано музей у 1982 році в дерев’яній садибі “Вілла Саріуш”, яка відноситься до архітектурних пам’яток початку ХХ століття. Музей висвітлює історію краю та устрій життя верховинців (підгірян або бойків), їх становлення, національну боротьбу. В підвальному приміщенні можна оглянути відтворену “повстанську криївку” з максимальним наближенням до реального стилю.

Художній музей Михайла Біласа

Художній музей Михайла Біласа функціонує в центрі Трускавця з 1992 року. Він присвячений творам видатного українського художника, які представлені в 12 залах понад 150 експонатами. Це перший музей, який був відкритий ще за життя митця. Михайло Білас прожив з 1924 до 2016 рр. Його творчість відома далеко за межами України та не обмежується лише живописним мистецтвом. Музей представляє також текстильні роботи майстра: пастелі, гобелени, килими, подушки, панно, аплікації, декоративні квіти.

Приміщенням для музею слугує пам’ятка архітектури початку ХХ століття – вілла “Гопляна”. Музей часто представляє також роботи інших майстрів – художників, скульпторів. За час своєї роботи він показав відвідувачам більше двох сотень виставок.

Архітектурні пам’ятки

Трускавець багатий і на архітектурні пам’ятки, як нові, так і ті, що встановлені десятки років тому. До старовинних архітектурних пам’яток можна віднести також бювети “Едвард”, “Юзя” та “Фердинанд”, які виступають і частиною природно-заповідного фонду курорту, а їхні надкаптажні дерев’яні споруди відносяться до архітектурних пам’яток місцевого значення. Розміщені бювети в Курортному парку Трускавця. Джерело “Фердинанд” утворилося на місці старої озокеритової шахти.

Однією із нових архітектурних пам’яток стала Статуя Христа Спасителя в Трускавці по вул. Лесі Українки на Гошівській горі. Тут можна побачити й одну з найкращих панорам міста, адже статуя встановлена у найвищій точці Трускавця на 3-метровому постаменті. Сама статуя заввишки 9 метрів. Це зменшена копія всесвітньовідомої 40-ка метрової статуї Христа в Ріо-де-Жанейро (Бразилія).

Трускавець дуже багатий на архітектурні пам’ятки. В місті розміщено монументи визначним національним та релігійним діячам України, письменникам, художникам. Серед них найбільш відомі пам’ятники Степанові Бандері, Тарасу Григоровичу Шевченку, Адаму Міцкевичу, Івану Франку, Папі Івану Павлу Другому та іншим.

Особливої уваги заслуговують дерев’яні вілли та пансіонати Трускавця, які надають місту неповторного колориту і віднесені до архітектурних пам’яток міста.

Дельфінарій «Оскар»

Дельфінарій “Оскар” відкрився в 2015 році по вул. Городище, 18 і відразу ж став справжньою родзинкою курорту. Адже стільки позитивних емоцій можна отримати від спілкування з морськими друзями та від їх феєричних виступів! Дельфінарій цікаво відвідати не лише малечі, а й дорослим. Тут виступають дельфіни й морські котики.

Послуги, які можна замовити:

 • плавання та фотосесія з дельфінами,
 • дельфінотерапія,
 • романтичне шоу,
 • святкування днів народження,
 • подарунковий сертифікат.

Розважально-оздоровчий комплекс “Оскар” облаштував також чудовий тераріум та міні-зоопарк на своїй території. Тут діти можуть побачити маленькі екзотичні створіння в умовах, що наближені до справжніх: черепашки, папуги, мавпочки, змії, ящірки, лемури та ін.

Працює розважальний комплекс щоденно, крім понеділка. У будні дні вистави відбуваються о 12.00 та о 16.00 годинах, а у вихідні – об 11.00, 14.00 і 17.00.

Храми та церкви

Західна Україна завжди була глибоко релігійною, тому історично склалося так, що тут розміщена велика кількість храмів та церков. Не виключенням є й Трускавець, на його території налічується близько 10 споруд релігійного значення. Деякі з них відносяться до історичних архітектурних пам’яток міста.

Найбільшою популярністю серед туристів користуються:

 • Собор Святого Миколая,
 • Польський костел,
 • Церква Покрови Пресвятої Богородиці,
 • Церква Іллі Пророка,
 • Свято-Іллінський храм.

Ці споруди приваблюють своїм історичним значенням, чудовою архітектурою та цікавими переказами. Відвідавши їх ви отримаєте особливе миротворне задоволення.

Розваги для дітей в Трускавці

truskavets resort kids 01 279x186 - Трускавка Ленд

Трускавець орієнтований на сімейний відпочинок, тому тут є багато розваг та закладів для дітей. Популярністю користуються дитячі розважальні центри з ігровими кімнатами, батути, надувні замки, дитячі лабіринти та відкриті майданчики. Місто пропонує широкий вибір таких розваг для дітей. Є й ігрові автомати, катання на електромобілях, каруселі, атракціони та тир.

Парк Динозаврів “Дино Парк”

Також дітям обов’язково сподобається в Парку Динозаврів. Велика територія з цілою купою динозаврів. Вони гарчать, рухають кінцівками, кліпають очима і катають всіх охочих на спинах. Ну як тут встояти і не спробувати? А також Вас очікують безкоштовні веломашинки, батути, гойдалки і безліч розваг для Ваших дітей.

Дитяче містечко “Калейдоскоп”

Поряд з Курортним парком в західній частині міста по вул. Суховоля, 54А на третьому поверсі торгового центру “ТКС” (супермаркет “Фуршет”) розмістилося дитяче містечко “Калейдоскоп”. Це парк розваг, який поєднує в собі дитячий лабіринт для наймолодших, дитяче кафе та багато ігрових автоматів. В дощову погоду тут можна весело провести час в комфортних умовах. Також приймаються замовлення на проведення дитячих святкувань. Діти отримують величезне задоволення від перебування тут. Адже вони мають можливість завести нових друзів, поспілкуватися з однолітками та отримати масу позитивних емоцій.

Арт-майстерня “Інший Світ”

truskavets resort inshyi svit 01 279x186 - Трускавка Ленд

Ще одним цікавим місцем для розваг в Трускавці є арт-майстерня “Інший Світ”. Вона знаходиться по вул. Шевченка, 11, навпроти ТЦ “КУБ”. Тут ви поринете у паралельний дивовижний світ з допомогою сучасних технологій та оптичних ілюзій. Майстерне поєднання пізнавально-розважальних заходів дозволяють отримати хороші емоції та занотувати їх у фотографіях.

До послуг відвідувачів:

 • 3D фотозона з 23 інсталяціями, в яких ви отримуєте фото з ефектом безпосередньої присутності;
 • Галерея оптичних ілюзій з картинами, які показують як працює мозок при візуалізації зображень;
 • Кімната кривих дзеркал дозволить вдосталь посміятися, розглядаючи відображення у 25 дзеркалах з різним ефектом викривлення;
 • Планетарій представляє для вибору 20 пізнавальних відео, які розкажуть про планети сонячної системи, підводний світ, зниклі цивілізації та зародження і розвиток земної кулі.

В приміщенні працює професійний фотограф, що дозволить закарбувати на фото найцікавіші моменти вашої сімейної подорожі.

Світ тварин

Ближче познайомитися з нашими меншими друзями – тваринами – можна замовивши послуги катання на конях та поні. Санаторій “Карпати” має власну кінну-базу та іподром розташовані за містом. Тут проводяться сеанси іпотерапії, можна замовити катання верхи, на санях чи в кареті. Маленьким діткам особливо подобаються маленькі поні.  Приватна стайня KoniPini познайомить їх з білосніжним поні, на якому можна покататися також верхи.

Незабутньою стане екскурсія в зоопарк “Лімпопо”, що знаходиться в с.Мединичі Львівської області. Ближче знайомство з тваринами приводить дітей у захват, розширює їхній кругозір і дозволяє познайомитися зі звичками тварин в їх середовищі. Звіринець нараховує понад 500 тварин різних видів, які розмістилися на площі в 4 га. Тут є представники родини великих котячих, найдиковинніші з них – білі леви і усурійські тигри, рисі, леопарди, ягуари. Цікавим для дітей є також побачити справжніх вовків, ведмедів, мавп, орлів, папуг та багато інших птахів і тварин. На території зоопарку є майданчик, кафе та сувенірна лавка. Поїздка у зоопарк – це розвиваючий відпочинок для дітей з отриманням довготривалих позитивних емоцій.

Активний відпочинок

Активно відпочивати в Трускавці можуть люди будь-якого віку. Це місце наче створене природою та доповнене людською працею для повноцінних зрівноважених занять фізичними вправами та навантаженнями. Новинками, які швидко прижилися на курорті стали заняття “скандинавською ходьбою” та йогою. Теренкури давно застосовуються для оздоровчої ходьби парками Трускавця. Скандинавська ходьба доповнюється двома спеціальними палками, які активують при русі м’язи рук та шиї. Вона позитивно впливає на поставу, знімає болі в шиї, сприяє зниженню ваги та покращенню роботи серцевої й органів дихання. Заняття йогою на курорті може бути традиційним – для цього створено центри йоги в місті. А якщо ви хочете розширити свої пізнання в цьому напрямку, то відправляйтеся в один із Йога-турів, який організовує вілла “Хижина СПА”.

Для велолюбителів є пункти прокату велосипедів та електросамокатів. Підбирайте, який вам до смаку і оглядайте цікаві місця курорту на зручному для вас транспорті. Вільнодоступні та платні спортивні майданчики розміщені по всьому місту. В переліку є не лише майданчики з тренажерами, а й тенісні корти, волейбольні та футбольні поля, боулінг і більярдні клуби та інше. А взимку обов’язково відвідайте новий гірськолижний курорт Буковиця, який просто зачаровує цінителів зимових розваг!

Шопінг, ринки, сувеніри

І ще одна розвага – шопінг. А як же без нього? Запастися цікавими сувенірами та корисними подарунками для рідні допоможуть ринки Трускавця.

“Дерев’яний” ринок сувенірів пропонує велике різноманіття сувенірів з кримського ялівцю та інших диковинних матеріалів. Тут можна придбати національний одяг та  символіку західної України, картини, прикраси, дерев’яне домашнє начиння. Килими, пледи та одяг у гуцульському стилі, який до вподоби навіть багатьом іноземцям.

Продуктовий ринок Трускавця пропонує корисні та натуральні продукти місцевого виробництва. Свіжі та сушені гриби, ягоди й трави, мед, лікувальні фіточаї, та безліч інших продуктових еко товарів, що виготовлені дбайливими руками господарів.

Торгові центри також займають не останнє місце у життєдіяльності курорту. За останні роки їх кількість та якість обслуговування значно зросла. Місто рівняється на важливі туристичні центри Європи, тому приділяє значну увагу й торгівельному сектору.

Панорама міста Трускавець

Курорт Трускавець ласкаво запрошує Вас провести дозвілля цікаво та з користю!!!