Сквер ім. Раймонда Яроша

Сквер імені Раймунда Яроша.

Раймунд Ярош народився в 1875 році у місцевості  Кальварія Зебжедовська, що в Польщі. Після закінчення Ягелонського університету в 1902 році як правник прибув до Дрогобича на посаду голови страхового  товариства.

З 1911 по 1937 роки керував акціонерною спілкою «Трускавецькі джерела», у володінні якої перебував курорт Трускавець: обраний головою Союзу курортів Польщі.

Керуючи Спілкою, Раймунд Ярош з великим ентузіазмом проводив прогресивну реформаторську діяльність на курорті, облаштував літній курорт-супутник Трускавця  та став фундатором природничого музею на Помярках. За час правління Раймунда Яроша курорт Трускавець став одним із найкращих у Східній Європі. Був обраний бургомістром Дрогобича та  маршалком  Дрогобицького повіту.

Раймунд Ярош був власником палацу в Дрогобичі і вілли «Гопляна» в закопанському стилі, що стала його літньою резиденцією в Трускавці. Несподівано помер у віці 62 роки (в 1937 році). Похований в Дрогобичі на цвитарі по вул. Трускавецькій.

Найменування скверу іменем Раймунда Яроша (1875-1937 роки) відбулась 19.06.2021 року під час візиту родини Ярош (внука Раймунда Яроша, правнуків Юстини і Бартоломея). Ними власноручно висаджено дерево – бук лісовий. Тут також ростуть: сосна Веймута, тюльпанове дерево, айва японська, кизил, барбарис, спірея японська, гібіскус сірійський, сакура, магнолія та тис ягідний.

Автор ідеї присвоєння скверу імені РаймундаЯроша – історико-краєзнавчий клуб «Сива Давнина» (голова Микола Іваник). До реалізації долучився меценат проекту по прийому родини Ярошів в Трускавці

–  готель RAYMOND (Трускавець).

Де знаходиться сквер ім. Раймонда Яроша?

Сквер Раймонда Яроша знаходиться в центрі “Курортного Парку” Трускавця, на бульварі Торосевича (де музична альтанка).


Завантаження карти

Один відгук “Сквер ім. Раймонда Яроша

  • супер парк, Трускавець дуже гарне місто

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*