У Карпатах немає посередніх місць – є гарні і дуже гарні. Так ось, обабіч прозорої гірської річки Східничанки, в улоговині, напоєній кришталевим повітрям, що справіку настоювалося на чар-зіллі смерекових і соснових борів, розкинулося дивовижне селище, це і є Східниця. Бальнеологічний курорт “Східниця” розташований в мальовничій долині, оточеній гірськими пасмами Карпат на висоті 600 метрів на рівнем моря. Перші спогади про це карпатське поселення відноситься до X-XI ст. В кінці 50-х років XX ст. інженер-еколог Омелян Соцький відкрив унікальні Східницькі мінеральні води, які не мають аналогів у Європі. Особливого значення східницькі джерела набули після Чорнобильської катастрофи. Східниця приваблює в будь-яку пору року. Настояне на травах, на чар-зіллі смерекових і соснових борів гірське повітря оздоровчо впливає на людський організм.

Скелі в селі Урич криють багато таємниць. Колись тут був замок Тустань. Це підтверджують рештки штучного муру, склепіння, вирубані заглибини (пази), печери, сходи, підскельні коридори, криничка. До сьогодні Тустань є загадкою. Можливо тут існував замок в середньовіччі і був знищений. Існують легенди про підземні ходи від скель до лісу. Кажуть, що під скелями є підвали ( де гуркотить земля) і в них заховані скарби.

На заході розміщена ще одна група скель, що відома під назвою Гострий камінь, тут також є сліди кринички. Перекази твердять, що Тустань і Гострий камінь були колись сполучені підземним ходом.

Улітку 1884 року Іван Франко, який дуже любив гори, вів тут свою першу групу студентів мандрівників з Борислава через Східницю – Урич – Корчин – Бубнище і далі у Гуцульщину. Опісля Франко залюбки повертався сюди досить часто. 30 червня 1912 року біля скель зібралась патріотична українська молодь, яка тут відкрила меморіальну дошку на честь Тараса Шевченка, Маркіяна Шашкевича та Івана Франка. На скелі тоді були висічені слова : “Вставайте, кайдане порвіте!”.

Найчистіше Карпатське повітря, тиша гірського поселення і найкращі цілющі джерела Європи – допоможуть відчути себе здоровим та щасливим!