Трускавець, з робочим візитом відвідали керівники Польської гміни Горинець-Здруй.  Горинець-Здруй це сільська гміна, -побратим Трускавця. Також курорт, багатий на сульфідні води з високим вмістом мікроелементів, а також грязі з покладу Подемщина. За територією менше від Трускавця....

 

Очолював делегацію війт  Роберт Серкіс, метою приїзду якої було запропонувати міському голові Трускавця Андрієві Кульчинському співпрацю у програмі транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна. Як відомо, наше місто вже давно заявило про пошук партнерів для цієї програми. Гості розповіли, що  також мають на меті розробити проект реконструкції парку і вважають Трускавець гідним партнером. 

В результаті перемовин сторони підписали договір про партнерську співпрацю в економічній, науково-технічній і культурно-гуманітарній сферах. між гміною Горинець-Здруй (Польща) та містом Трускавець (Україна).  Як розповіла Наталія Скибак, начальник управління розвитку міста,  гміна Горинець-Здруй у першому етапі 2007-2017 працювало з Моршином. «Не знаю чому не продовжують роботу далі, можливо друга сторона більше не потребує реконструкції парку, а, можливо, відсутній конструктивний діалог. Тепер Горинець-Здруй хоче завершити свій парк в парі з Трускавцем. Ми погодились на співпрацю, адже для нас мова йде про проект реконструкції Курортного Парку, який вимагає чималих коштів. А програма транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна такі проекти фінансує», - розповіла Наталія Скибак.

 Польські партнери хочуть доповнити свій Парк активними відпочинковими зонами по типу мотузкового парку, оскільки решта у них вже зроблена. Площа їхнього парку значно менша, але разом з тим Трускавець буде рівноправним партнером гміни, відповідно кошти, в разі перемоги, а це 2,5 млн євро ділитимуться навпіл. Про те,  хто буде займатись подачею документів та звітами ще йдуть обговорення, але польська сторона не проти це взяти на себе, так як вони мають більший досвід в цій роботі.