Cьогодні, 10 липня, у Трускавці в готелі Mirotel Resort & Spa відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму на тему: «Актуальні питання розвитку туристичної та курортної інфраструктури на прикладі Львівщини».

        Учасників форуму – народних депутатів, представників обласних адміністрацій, науковців, керівників оздоровниць та туристичних фірм зі всіх регіонів України - вітали народний депутат України, голова комітету Микола Величкович, голова ЛОДА Олег Синютка, міський голова Трускавця Руслан Козир, заступник міністра молоді та спорту України Микола Мовчан, голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім’ї та дитинства Іван Спориш. Всі вони відзначили важність події для подальших державних рішень щодо розвитку туризму, унікальність нашого курорту, значний поступ Трускавця до європейських стандартів. Микола Мовчан, наприклад, був приємно вражений побаченим в нашому місті. «Трускавець, сказав на зібранні урядовець, - нині нічим не поступається ні Карловим Варам, ні Баден-Бадену».

З ґрунтовними доповідями щодо існуючих проблем в турсфері та шляхів їх подолання, об’єднання зусиль влади та турбізнесу всіх регіонів щодо розвитку туристичної та оздоровчої сфери виступили народний депутат України Анна Романова, Герой України, генеральний директор Міжнародної клініки відновного лікування, директор Інституту проблем медичної реабілітації Володимир Козявкін, голова Житомирської обласної ради Віталій Француз, директор Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології професор Костянтин Бобов, в.о. директора департаменту міжнародного співробітництва та туризму ЛОДА Лев Захарчишин, завідувач кафедри управління проектами Одеського державного інституту управління Тетяна Безверхнюк, головний спеціаліст сектору санаторно-курортного лікування Управління материнства та дитинства МОЗ України Світлана Євсєєва, заступник міського голови Трускавця з питань розвитку курорту Юрій Яворський, заступник директора департаменту Тернопільської ОДА Назар Яворський, президент громадської організації «Клуб велотуристів друзів природи «Рух» Анатолій Яремчишин, керівник Українського Державного центу стандартизації та контролю якості природних лікувальних ресурсів Альона Кисилєвська, голова Львівського обласного центру сприяння розвитку сільського зеленого туризму Юрій Зінько, виконавчий директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх та інші. Загалом до виступу записалось більше тридцяти промовців.

Доповідачі були одностайні в тому, що Україна має потужний потенціал в туристичній та курортній сферах, який може приносити до державної скарбниці щороку до сотні мільярдів доходу, стати дієвим фактором інтеграції нашої країни у Європейську і світову спільноти.

Учасники виїзного робочого засідання Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму схвалили проект рішення з обговорюваних питань. Його остаточний варіант, як повідомив заступник голови Комітету Микола Величкович, буде прийнятий у вівторок під час робочого засідання всіх членів комітету.

З прийнятим у Трускавці проектом рішення знайомимо наших читачів.